آموزش سئو

۶ فاکتور تاثیرگذار غیر مستقیم در سئو

در این مقاله به بررسی ۶ نکته و فاکتور مهم و موثر که یک سئوکار باید در وب سایت خود مد نظر داشته باشد و به طور غیر مستقیم در رتبه و نتایج شما در گوگل مهم هستند خواهیم پرداخت.این ۶ نکته مهم که به طور غیر مستقیم در سئو سایت شما موثر است را در ادامه بررسی خواهیم کرد و خواهیم دید که این نکات و فاکتور ها بسیار مهم و قابل توجه هستند و بهتر است برای داشتن سئو حرفه ای این موارد را رعایت کنید.

سن سایت شما

اولین موردی که به آن خواهیم پرداخت سن وب سایت شما می باشد.ایا وب سایت خود را در سال ۱۳۹۰ ثبت کرده اید یا سال ۱۳۹۸٫گوگل خیلی به این نکته اهمیت نمیدهد ، انها به درجه ای که محتوای شما به درد مردم بخورد و لینک سازی قوی داشته باشید اهمیت می دهند.حتی اگر وب سایتی با ۵ سال است که راه اندازی شده باشد و وب سایت دیگری یک سال ،  وب سایتی که سن کمتری دارد اگر محتوای قابل قبولی ارائه دهد و قدرتمند ظاهر شود ، حتی نزد گوگل ارزش بیشتری هم خواهد داشت زیرا توانسته در مدت زمان کمتری این مراحل را طی کند و رضایت کاربران را از حضور در وب سایت بدست اورد که کار بسیار سخت و مشکلی می باشد.

رضایت کاربران

از سرویس ها و خدمات گوگل استفاده کنیم یا نکنیم؟

با استفاده از  سرویس ها و خدمات گوگل نظیر search-console و analytics به اطلاعات بسیار مفید و جامعی در زمینه وب سایت خود خواهید رسید.توصیه می شود از این سرویس ها حتما استفاده کنید.از استفاده یا عدم استفاده از آنها نترسید و به رتبه های شما آسیب نمیرساند ولی بهتر می باشد که از آنها استفاده کنید.

نرخ خروج یا میانگین حضور کاربران در سایت ؟

یک نکته بسیار جالب و قابل توجه میانگین مدت زمان حضور کاربران در وب سایت می باشد.از طریق سرچ کنسول خود میتوانید میزان میانگین حضور کاربران را در وب سایت خود مشاهده کنید و به بررسی و تحلیل آن بپردازید که آیا استاندارد است یا پایین تر از حد متوسط است یا بالاتر ؟

ممکن است این مورد پیش بیاید که کاربری در وب سایت دگیری راحت تر و سریع تر به اطلاعاتی که مورد نیاز خوب بوده دست پیدا کرده است و به همین علت زمان حضور در سایت شما کمتر می باشد ولی رضایت کاربر در این مورد بیشتر می باشد.

فناوری استفاده شده

آیا از کتابخانه های جاوا اسکریپت استفاده میکنید ؟ ایا از Node یا React  استفاده میکنید؟ وردپرس کار هستید؟با .net کار میکنید؟فرقی نمیکند از چه تکونولوژی و فناوری در وب سایت خود استفاده میکنید.مهم این است که خزنده های گوگل Url های شمار و محتوای وب سایت شما را ببینید و به بازدیدکنندگان نمایش دهند و رضایت داشته باشند.

تاثیر هاست های اشتراکی ، ارزان و رایگان

خوب به طور مستقیم این امر بر وب شما اثر نمیگذارد اما سرعت بارگزاری و لود وب سایت بیسیار مهم است ، و  با این نوع هاست ها شما سرعت بسیار پایینی خواهید داشت و کاربران وب سایت شما رضایت کافی نخواهند داشت از این مورد.در مورد هزینه هاست مناسب نگران نباشید و این هزینه را انجام دهید.

استفاده مجدد از پیشفرض های گوگل

وقتی گوگل به یک سایت مراجعه میکند و خزنده ها در آن وب سایت در حال چرخیدن هستند بررسی میکنند که فایل Robot.txt دارید یا ندارید؟اما نداشتن آن مجاز می باشد و محرومیتی برای شما نخواهد داشت و به معنی این است که خزنده گوگل اجازه بررسی تمامی صفحات وب سایت را دارد.یا استفاد از index , follow , rel=follow در این تگ ها در واقع دارید پیشفرض های گوگل را مجدد یاداوری به آنها میکنید .نبودن این موارد اسیبی به شما نمیرساند ولی بودن آن ها تاثیری در وب سایت شما نخواهد داشت.

 

 

https://moz.com/blog/10-things-do-not-affect-rankings

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن